• Old

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Thor: The Dark World

  • Iron Man 3

    ★½

  • The Avengers

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ½

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • Thor

    ★★

  • Inception

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

  • Iron Man

    ★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Amores Perros

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Three Colors: Red

    ★★★★★

  • Satantango

    ★★★★★

  • Three Colors: White

    ★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★