• Capone

  • Wind in the Trees

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Masallardan Geriye Kalan

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Making a Murder

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • You Know Him

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Comidark Films 2: Insane

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

  • Loop

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Wind

  • Bombshell

    ★★★

  • Güzelliğin Portresi

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Mahallenin Bazı Kedileri

  • The Bonfire of Destiny

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • I Don’t Want to Die Today

  • Love, Spells and All That

    ★★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ½

  • Comidark Films: The Getaway

  • Comidark Films: In Between

  • Karakomik Filmler

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Keeping the Bees

  • My Mother

  • APP

  • Undone

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Two of Us

    ★★★★★

  • Hope Gap

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Our Friend

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★