• The Truth

    ★★★

  • Float

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

  • Otherhood

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • A Month of Single Frames

  • La Belle Indifference

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Naysayer

  • Olla

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Noah Land

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • White as Snow

  • Missing Link

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

    ★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★½

  • Money Trap

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kids on the Block

  • Memory

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★