• The Butterfly's Dream

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Sweet November

    ★★

  • The Girl King

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Concussion

    ½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Allure

  • Princess Cyd

    ★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • I Can't Think Straight

    ★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • 8 Seconds

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bound

    ★★★

  • My Only Sunshine

    ★★★½