• Legally Blonde

    ★★★½

  • Wish Upon a Star

    ★★½

  • Dorian Gray

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • Don't Look Under the Bed

    ★★★

  • Love Hate Love

    ★★★

  • Studio 54

    ★★★

  • Juno

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Labyrinth

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½