Hershey has logged 230 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Notebook

The Notebook

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speedy

Speedy

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lower Depths

The Lower Depths

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Entre Nous

Entre Nous

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry