• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Alpinist

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Raging Fire

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★½

  • Paddleton

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Give Me Liberty

    ★★★

  • Serenity

    ½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★½

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½