Henry has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gun Fight

Gun Fight

2011
×
Edit this entry  
28
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry