• If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Little Waves

    ★★★★

  • Emptying the Tank

    ★★★

  • Viktoría

    ★★★★

  • Winners Bitch

    ★★★½

  • Bavure

    ★★★

  • Life Itself

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Wedding Guest

    ★½

  • Teen Spirit

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • José

    ★½

  • Greta

    ★★★½

  • The Field

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Fuck You

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

  • Judgement

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • The New Romantic

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★