Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Don's Plum

Don's Plum

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Ice on Fire

Ice on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Edit this entry