lauren! has logged 43 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Al ponerse el sol

Al ponerse el sol

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell Drivers

Hell Drivers

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flubber

Flubber

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Cuba

Cuba

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic

Magic

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meteor

Meteor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Metropolitan Opera: The Gershwins’ Porgy and Bess

The Metropolitan Opera: The Gershwins’ Porgy and Bess

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eye Candy

Eye Candy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eye Candy

Eye Candy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Medusa Touch

The Medusa Touch

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Truly Madly Deeply

Truly Madly Deeply

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl from Petrovka

The Girl from Petrovka

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry