• Digger

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Joker

  • Nimic

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Shazam!

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extreme Job

    ★★★

  • Fyre

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • The Mummy

    ★½

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Founder

  • Arrival

  • War Dogs

  • Your Name.

  • Nerve

  • Now You See Me 2

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Train to Busan

  • The Wailing

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Star Wars: The Force Awakens