tova has logged 38 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Awaara

Awaara

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let Me Fall

Let Me Fall

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
14
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
★★★½
Edit this entry  
12
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
12
The City

The City

1939
×
★★½
Edit this entry  
12
Night Mail

Night Mail

1936
×
★★½
Edit this entry  
11
Genesis

Genesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
JFK

JFK

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Good

All Good

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Edit this entry  
06
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry