• Bob Biswas

    ★½

  • Antim: The Final Truth

    ½

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Dhamaka

  • Sooryavanshi

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shershaah

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ½

  • Ray

    ★★★★

  • Sherni

    ★★★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • RK/RKAY

    ★★★★

  • Radhe

    ½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Ajeeb Daastaans

  • Karnan

    ★★★★½

  • Nayattu

    ★★★★½

  • Joji

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Kala

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Jathi Ratnalu

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Master

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Vir Das: Outside in - The Lockdown Special

  • Indoo Ki Jawani

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Ludo

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Putham Pudhu Kaalai

  • Love

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Bahut Hua Sammaan

    ★★★

  • Serious Men

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Milestone

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★★