• Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Guest

  • Tenet

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Code 8

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Cold War

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Sgt. Stubby: An American Hero

  • Truth or Dare

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

  • Daddy's Home 2

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★