HKFanatic has logged 28 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maria

Maria

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jo Pil-ho: The Dawning Rage

Jo Pil-ho: The Dawning Rage

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry