Harris has logged 32 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Mills

Death Mills

1945
×
Edit this entry  
30
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Asparagus

Asparagus

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream

Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
21
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Attica

Attica

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
11
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Juice

Juice

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry