• Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • At Eternity's Gate

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

  • Skin

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Karmooz war

    ★★½

  • Adrift

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Unsane

    ★★★½

  • Annihilation

  • Winchester

    ★★★½

  • Black Panther

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Searching

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Wonder