Hmsss has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skin

Skin

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anima

Anima

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dry Hot Summers

Dry Hot Summers

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
A Tin Tale

A Tin Tale

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Too Young to Love

Too Young to Love

1966
×
★★★★
Edit this entry  
16
Karmooz war

Karmooz war

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Anohana: The Flower We Saw That Day

Anohana: The Flower We Saw That Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry