• Cliff Walkers

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ★★★

  • Siberia

    ★★★★½

  • Spree

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Cityscape

    ★★½

  • Us

    ½

  • The Mule

    ★★★★½

  • mid90s

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ½

  • Uncle Drew

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Hans

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ½

  • Dumb: The Story of Big Brother Magazine

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Dear Basketball

  • Lucky

    ★★★★

  • The Colour of His Hair

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ½

  • Black Mirror: San Junipero

  • 20th Century Women

    ★★½