HokiFish has logged 434 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Othello

Othello

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love's Labour's Lost

Love's Labour's Lost

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Governor Gabbi

Governor Gabbi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Breakin' 2: Electric Boogaloo

Breakin' 2: Electric Boogaloo

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Journey into Fear

Journey into Fear

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solitary

Solitary

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry