hollie has logged 28 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hipsters

Hipsters

2008
×
★½
Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Once Was a Singing Blackbird

There Once Was a Singing Blackbird

1970
×
★★
Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★½
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leto

Leto

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry