Stephen has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coachella: 20 Years in the Desert

Coachella: 20 Years in the Desert

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Antrum

Antrum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry