hollywoodfembot has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mama

Mama

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry