jennie @ siff has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beats

Beats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Una

Una

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Alexandra's Project

Alexandra's Project

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry