Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The House of the Lost Dolls

The House of the Lost Dolls

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Even Lambs Have Teeth

Even Lambs Have Teeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Telling

No Telling

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burial Ground Massacre

Burial Ground Massacre

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside

Inside

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Motherly

Motherly

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Accursed

The Accursed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Like Dogs

Like Dogs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
CarousHELL The 2nd

CarousHELL The 2nd

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Deaths in the Cat's Eye

Seven Deaths in the Cat's Eye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Cannibal Girls

Cannibal Girls

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Night of the Demons

Night of the Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shapeless

Shapeless

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stormswept

Stormswept

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fog

The Fog

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Blades

Blades

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Screamers

Screamers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hollow

Hollow

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry