Chris has logged 566 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witches of Amityville Academy

Witches of Amityville Academy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Satanic Nun

The Satanic Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child Eater

Child Eater

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carry On Behind

Carry On Behind

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slaughter Hotel

Slaughter Hotel

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vamp

Vamp

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Hercules

The Adventures of Hercules

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Feedback

Feedback

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry