Danielle has logged 313 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Box

The Box

2009
×
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
V/H/S

V/H/S

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost

Ghost

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
Read prior review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry