• Split

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★

  • Sing

    ★★★★

  • Certain Women

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

  • The Gallows

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Circle

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Lava

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Time of the Doctor

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★★

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

    ★★★½

  • An Adventure in Space and Time

    ★★★½

  • Oldboy

    ½

  • The Phone Call

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★★½

  • The Conjuring

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★

  • The Way Way Back

    ★★★

  • Doctor Who: The Snowmen

    ★★★½

  • Paranormal Activity 4

    ★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★

  • The Sapphires

    ★★★

  • Neighboring Sounds

    ★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Johnny English Reborn

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★

  • Insidious

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Doctor Who: The End of Time

    ★★★★★

  • Invictus

    ★★★½

  • Doctor Who: The Waters of Mars

    ★★★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★

  • Om Shanti Om

    ★★★★

  • Timecrimes

    ★★½

  • Superbad

    ★★★★½