• Ghost World

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★★★

  • Bowfinger

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • The Blank Generation

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • The Double

    ★★★★★

  • Swingers

    ★★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • The Devil and Daniel Johnston

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★★★