hasan has logged 409 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ember

Ember

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Envy

Envy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Confession

The Confession

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return: Life After ISIS

The Return: Life After ISIS

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lingui, The Sacred Bonds

Lingui, The Sacred Bonds

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Block C

Block C

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
05
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry