hasan has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turbo

Turbo

2013
×
Edit this entry  
21
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Distant

Distant

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry