• Mulan

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Bad Boy

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Scenes from My Life

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Time

  • Spree

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Adore You

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • One Night: Joshua vs. Ruiz

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gucci Cruise 2020

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Nikki Glaser: Bangin'

  • Jesus Is King

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • The Little Soul

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★