• A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • One Breath Around The World

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • The Kill Team

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Escape Room

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★½

  • Quincy

  • Green Book

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★½

  • Loro

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★½

  • A Coach's Daughter

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film