Chance has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hollywood Canteen

Hollywood Canteen

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sheena

Sheena

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roar

Roar

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crisis: Behind a Presidential Commitment

Crisis: Behind a Presidential Commitment

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Primary

Primary

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry