• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Game Two: The Movie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Villainess

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Churchill

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wilson

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★

  • Fences

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★