• The Shape of Water

    ★★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • The Silent Child

  • Little Evil

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★½

  • Lowlife

    ★★★½

  • Sequence Break

    ★★★

  • Alternative Math

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Thursday Night

  • Dead Shack

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Negative Space

  • Dumb: The Story of Big Brother Magazine

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Mummy

    ★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Dear Basketball

  • Buckets

    ★★

  • The Endless

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Louis C.K.: 2017

  • Mayhem

    ★★★½

  • Tragedy Girls

    ★★½

  • Lou

  • Lucky

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Tangled: Before Ever After

  • Like Me

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • The Home

    ★★★½

  • DeKalb Elementary

  • November

    ★★★★

  • Bottom of the World

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★★

  • Garden Party

  • 78/52

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Cold Hell

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Lemon

  • Revolting Rhymes

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Trash Fire

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire