• 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Shelley

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Land

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Derren Brown: Pushed to the Edge

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • Krampus

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • Spectre

    ★★★

  • Girl Asleep

    ★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Darling

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Southbound

    ★★★½

  • The Devil's Candy

    ★★★★

  • Into the Forest

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★★

  • Baskin

    ★★★★

  • Demon

    ★★★★

  • The Fits

    ★★★★

  • Bloodsucking Bastards

    ★★★½

  • Visions

    ★★½

  • Deathgasm

    ★★★★

  • Tick Tock Tale

  • Goosebumps

    ★★★★

  • Descendants

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • A Christmas Horror Story

    ★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Real Gone

  • Tag

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Sun Choke

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Mojave

    ★★½

  • Bill Hicks: Reflections

  • Krisha

    ★★★★

  • Ava's Possessions

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★½

  • Frozen Fever

  • One & Two

    ★★★½

  • Cool Cat Saves the Kids

    ½

  • The Lazarus Effect

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • The Nightmare

    ★★½

  • They Look Like People

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★