• Big Eyes

    ★★½

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Over the Garden Wall

  • Too Many Cooks

  • Last Shift

    ★★★

  • Ouija

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • V/H/S: Viral

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★

  • Dark Was the Night

    ★★★

  • The Town that Dreaded Sundown

    ★★★

  • Cooties

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Dracula Untold

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Laggies

    ★★★½

  • Tusk

    ★½

  • My Life Directed by Nicolas Winding Refn

    ★★★

  • Honeymoon

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Spring

    ★★★★

  • Housebound

    ★★★★

  • Tokyo Tribe

    ★★★

  • Goodnight Mommy

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★½

  • Killer Legends

    ★★★½

  • Feast

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★½

  • Lost River

    ★★★½

  • The Rover

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • Buffalo Juggalos

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Stage Fright

    ★★★

  • Muppets Most Wanted

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Among the Living

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • The Samurai

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Cabin Fever: Patient Zero

    ★★

  • Dig

  • Life Itself

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Sarah Silverman: We Are Miracles

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • When Jews Were Funny

    ★★★

  • Castello Cavalcanti