• Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Little Monsters

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Kids See Ghosts - Camp Flog Gnaw Carnival 2018

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Predator

  • Roma

    ★★★★

  • The Meg

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ferdinand

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I Kill Giants

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½