• Sicario

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • The DUFF

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★

  • BoJack Horseman Christmas Special

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • American Sniper

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • Pride

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Pompeii

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Raid 2

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Birdman

    ★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Homefront

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • After Earth

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Fruitvale Station

    ★★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★½

  • Lincoln

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½