• There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Angel's Egg

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★½

  • Iron Monkey

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Queens Of The Stone Age: MTV Unplugged Berlin

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Adaptation.

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • 25th Hour

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★