Hunter has logged 78 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Time

Star Time

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fruit Machine

The Fruit Machine

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Please Give

Please Give

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
½
Edit this entry  
29
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Banana Split

Banana Split

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seconds

Seconds

1966
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
21
It Waits

It Waits

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sunset Strip

Sunset Strip

2000
×
★½
Edit this entry  
20
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Family Blood

Family Blood

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Destiny Turns on the Radio

Destiny Turns on the Radio

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
For Ever Mozart

For Ever Mozart

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry