hunter has logged 136 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
½
Edit this entry  
22
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry