Sort by

aBlankAntiLife has logged 516 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

2021
×
Edit this entry  
22
CMA Country Christmas 2021

CMA Country Christmas 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
'Tis the Season to be Merry

'Tis the Season to be Merry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dog Cop 7: The Final Chapter

Dog Cop 7: The Final Chapter

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: Genesis Reborn

Neon Genesis Evangelion: Genesis Reborn

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: Genesis 0:0 - In the Beginning

Neon Genesis Evangelion: Genesis 0:0 - In the Beginning

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Calls

Calls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Revival of Evangelion

Revival of Evangelion

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Japanese Spider-Man

The Japanese Spider-Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry