Sort by

aBlankAntiLife has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hole Lotta Trouble

Hole Lotta Trouble

2021
×
Edit this entry  
14
Fauci

Fauci

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Furious Gods: Making Prometheus

The Furious Gods: Making Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

2020
×
Edit this entry  
04
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry