• All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • After We Fell

  • Clickbait

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

  • Chaos Walking

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • mother!

    ★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Collateral Beauty

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • The Walk

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Focus

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • The Judge

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Time Lapse

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Her

    ★★★★