Arda Yeşildağ

Arda Yeşildağ

bedenin ışığıma maruz kaldığında kavuşmak karanlık bir odadır.

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Shiva Baby

  Shiva Baby

  ★★½

  "yahudiler anksiyetemi azdıran ortamlar ve durumlarda mahsur kalıyor" sinematik evreni anlaşılan gün geçtikçe genişliyor.

  oley be!

  bununla birlikte, bundan kat kat daha stresli geçen altın günlerine tanıklık ettim bir adet türk apartman çocuğu olarak yani herkes yerini bilsin.

 • G_d’s Pee AT STATE’S END! - Full Album Broadcast

  G_d’s Pee AT STATE’S END! - Full Album Broadcast

  ★★★★½

  büyüleyici müzik, büyüleyici görsellik.

  bir hayran olarak olabilecek en yüksek puanı basmak zorundayım çünkü müzik tarihinin en büyük oluşumlarından birinin yeni eserini tüm dünyayla birlikte ilk defa izlemek gerçekten minnet duyulacak bir şans oldu benim için. hele bunu sinematik olarak da inanılmaz bir kolaj eşliğinde yapmak gerçekten nefes kesiciydi. endüstriyel bir cehennemin coğrafyasına yayılmış kıyamet görselleri ve temellerinden çıtırdayan bir toplumun ağıtı bu ve üstelik hazırda dünyanın en sinematik müziklerinden bazılarını yapan grubun da müziğinin önüne geçmeyen ama arkasında da…

Popular reviews

More
 • The Wild Pear Tree

  The Wild Pear Tree

  ★★★★½

  "neymiş, dünyada onu suçlamayan tek ama tek canlı oymuş."


  ahlat ağacı, öfkeli bir film. ceylan'ın önceki filmlerini kuşatan estetik kaygılar veya varoluşçu gayelerden daha uzakta bir yapıt tümüyle. toplumunu ve özellikle de kendisini önceki yapımlarına göre çok daha iyi tanıyıp benimsemiş bir auteur'un işi: daha zor, daha katmanlı ve kesinlikle tekrar izlenmeyi talep eden bir yolculuk. 3 saatlik süresi olan bir film için kesinlikle fazla talepkar olduğu aşikar. ama değiyor, gerçekten değiyor. roman gibi bir havaya sahip olmasından kaynaklı bu…

 • Taste of Cherry

  Taste of Cherry

  ★★★★★

  bir kitap için yapılan röportajda yönetmenin oğlu ahmed kiarostami'ye soruyorlar "babanız neden kirazın tadı'nı yönetti?" diye.

  "muhtemelen intihar etmek istediği içindir." diye cevaplıyor ahmed.

  denilecek de pek bir şey yok aslında. varsa da denilmemesi lazım zaten. ilk kez bir filmde gök gürültüsüne, yağan yağmura, açan güneşe, uçuşan otlar için aktı gözyaşlarım. herhangi bir senaryo noktası için değil.

  bir film benim kalbimi kırdı.
  bir film bana hayatı hissettirdi.
  birkaç aktör, kamera numaraları ve koca bir senaryo tomarıyla süslü kelimelerinden öte bir…