Abdulllah🎵 has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Return

The Return

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Masameer: The Movie

Masameer: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry