Abdulllah🎵 has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Wife the General Manager

My Wife the General Manager

1966
×
★★★
Edit this entry  
05
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Russell Peters: Almost Famous

Russell Peters: Almost Famous

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aalgak (meet you)

Aalgak (meet you)

×
★★★
Edit this entry  
05
ذاكرة الصحراء

ذاكرة الصحراء

×
Edit this entry  
05
التحدي

التحدي

×
Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry